Peugeot club Srbija


Join the forum, it's quick and easy

Peugeot club Srbija
Peugeot club Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 68 dana Čet Feb 01, 2024 9:10 am
Septembar 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Kalendar Kalendar

Poslanici naj aktivniji meseca
plegias
Pcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_vote_lcapPcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_voting_barPcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_vote_rcap 
Maric
Pcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_vote_lcapPcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_voting_barPcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_vote_rcap 
amstelrs
Pcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_vote_lcapPcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_voting_barPcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_vote_rcap 
Ademirkico
Pcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_vote_lcapPcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_voting_barPcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf I_vote_rcap 


Pcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf

2 posters

Ići dole

Pcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf Empty Pcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf

Počalji od Rade P Sre Dec 02, 2020 6:44 pm

Peugeot 406 coupe, 2.0i, 2002g, 100kW
Imam jednu dilemu što se tiče oduška bloka motora ili svima poznati iberlauf, a tačnije nigde ne mogu da pronađem gde se nalazi ventil ili membrana samog oduška (Pcv valve). Ono što mi je poznato je da se u poklopcu glave sa stane izduva, tj iznad bregaste izduvnih ventila nalazi komora ili lavirint u kom dolazi do separacije gasova i ulja iz bloka. Odatle samo jedno crevo vodi prema klapni gasa koje se tu deli na dva dela. Da li je moguće da ne postoji još neki vid separacije ili membrana kod ovih ew10 motora?
Da napomenem, usisnu granu nisam jos skidao da vidim da li je ispod nje, to je ostalo jedino skriveno mesto gde nisam zavirio.
Jasno mi je kako pomenuti sistem provetravanja funkcioniše i da je moja kilometraza 300h km, tako dosta toga prodire kroz karike i završava nazad u usisu, samo ne mogu da pronađem taj ventil kako bi se uverio da moj pcv sistem pravilno funkcioniše...
Hvala svima koji su u temi željni da podele svoja znanja i iskustva!

Rade P

Posts : 2
Join date : 02.12.2020

Nazad na vrh Ići dole

Pcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf Empty Re: Pcv (possitive crankcase ventilation) ili odušak bloka - iberlauf

Počalji od cdusan Čet Dec 03, 2020 4:10 pm

Ako ti šta može pomoći, na ford mondeu 2.0i koji sam prethodno vozio taj ventil je bio na usisnoj grani ali sa gonje strane i bio je lako uočljiv.
cdusan
cdusan
Vip

Posts : 192
Join date : 15.02.2019
Age : 39
Location : Loznica

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu