Peugeot club Srbija


Join the forum, it's quick and easy

Peugeot club Srbija
Peugeot club Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ko je trenutno na forumu
Imamo 31 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 31 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 68 dana Čet Feb 01, 2024 9:10 am
April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar

Poslanici naj aktivniji meseca
Petar
Odlazak u bolju budućnost I_vote_lcapOdlazak u bolju budućnost I_voting_barOdlazak u bolju budućnost I_vote_rcap 
kizonimeister
Odlazak u bolju budućnost I_vote_lcapOdlazak u bolju budućnost I_voting_barOdlazak u bolju budućnost I_vote_rcap 
mastirn5
Odlazak u bolju budućnost I_vote_lcapOdlazak u bolju budućnost I_voting_barOdlazak u bolju budućnost I_vote_rcap 
Dragan97
Odlazak u bolju budućnost I_vote_lcapOdlazak u bolju budućnost I_voting_barOdlazak u bolju budućnost I_vote_rcap 
plegias
Odlazak u bolju budućnost I_vote_lcapOdlazak u bolju budućnost I_voting_barOdlazak u bolju budućnost I_vote_rcap 
perke
Odlazak u bolju budućnost I_vote_lcapOdlazak u bolju budućnost I_voting_barOdlazak u bolju budućnost I_vote_rcap 


Odlazak u bolju budućnost

+2
Nemanja
406 coupe Pininfarina
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Pet Feb 01, 2019 1:04 pm

Lomilo se u meni, lomilo, lomilo..... Dobrih godinu dana....
dok nisam shvatio da tonem duhovno i finansijski i da neće uvek biti para u šteku koji se smanjuje svakog meseca. Radio kao konj od zvezde do zvezde da obezbedim pristojan život porodici nadajući se da niko na svadbu neće zvati. Rekoh jedno nedeljno jutro uz kafu ženi, sad je dosta ne može više.
U ponedeljak dao otkaz, do petka prodao auto i deo alata, pozdravio se sa kolegama, porodicom i seo na autobus.

Posle 16 sati vožnje osvanuo u Kitzigenu,  4 ujutro nigde žive duše, ne znam jezik. Sreća u celoj priči je što sam došao kod brata koji mi je odmah našao posao. Nije u mojoj struci nego neka fizikalija. Šta je tačno znaću u ponedeljak kad počnem raditi. Ugovor je već potpisan, oprema zadužena a ja spreman da polako pripremam teren za bolje sutra mojoj porodici.
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od 406 coupe Pininfarina Pet Feb 01, 2019 1:17 pm

Sa srecom Mladjo nema ovde leba, tj ima ali samo leba.
Jesi uspeo da sredis papire ili si na 3 meseca.
Jelsi li nasao posao kod nekog naseg ili kako s obzirom da ne znas jezik kako kazes?
406 coupe Pininfarina
406 coupe Pininfarina
Admin

Posts : 306
Join date : 15.01.2019
Age : 42
Location : Leskovac

https://peugeot-club-srbija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Pet Feb 01, 2019 1:26 pm

Meni je prednost što po rođenju imam EU dokumenta tako da sam došao sa namerom da se ne vraćam.
Posao mi je burazer sredio kod njega u firmi. Probni rad preko lizing agencije pa ako zadovoljim njihovu normu na jesen prijava direkt kod poslodavca. Posao je takvog tipa da su svi naši balkanci i malo ko zna jezik. Firma je nemačka, Netto marketi. Radim u njihovom distributivnom centru, koliko sam ukapirao pakovaću robu na palete... I lizing kuća preko koje radim je nemačka, zapošljava dosta stranaca.
U suštini snalaženje po gradu i završavanje papirologije mi nije prolem jer i u opštini, banci, prodavnici znaju engleski i hoće da pričaju. Meni je engleski na zavidno dobrom nivou pa se snalazim nekako.
Za sad sam zadovoljan, sve ide po planu
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od Nemanja Sub Feb 02, 2019 6:53 pm

Blago tebi, nek ti je sa srecom !
Ja nemam tu srecu da mogu uzeti EU pasos pa moram cekati termin u ambasadi za Nemacku vizu. Imam druga u Minhenu vozi kamion i on ce gledati da mi nadje posao, kaze da im fali nenormalno mnogo vozaca kamiona i da primaju non stop. Procedura nije neko cudo, firma iz Nemacke salje ugovor za mene ja to nosim u ambasadu sa jos nekim papirima i cekam vizu. Al kazu sad sa ceka po 8 meseci. Za termin. Guzva. E Srbijo, e vodjo jeb....
U medjuvremenu idem na kurs nemackog za A1 nivo. Trebace. Zenu i decu cu dovesti verovatno tek za godinu, na program spajanje porodice. Jbga bice cupavo. Videcu da dolazim ovde koliko budem mogao, kaze mi ovaj moj radi se ponedeljak-petak, vikend slobodan. On putuje kuci cesto, kaze Minhen-B.Palanka 7-8 sati autoputem.
Malo je jebada za stan, tesko naci al vecinom poslodavci imaju neki smestaj ili se potrude obezbediti sobu i prijavu.
Ako te ne bude mrzelo i ako budes imao vremena pisi ovde svoje iskustvo, kako sta gde, koristice mi sigurno...
Samo polako i veruj u sebe, imas brata bice lakse, a i tvoji su tu, ja mislim da ces napredak vrlo brzo osetiti. I cim budes mogao, neku MI16 da pazaris tamo Very Happy Very Happy
Nemanja
Nemanja

Posts : 33
Join date : 19.01.2019
Age : 43
Location : Backa Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Sub Feb 02, 2019 7:34 pm

Pisaću sigurno, zato sam i otvorio temu. A što se kola tiče sačekaće par meseci a po glavi mi se mota 807
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mishja Uto Feb 05, 2019 1:45 pm

tamo se sve zna, tamo ne odgovara samo onom ko nije navikao da zivi od svog rada

kod mene iz grada su otisla dva doktora zbog jel'te price o nemackoj i doktorima al' su se vratili za dva meseca, jebi ga, tamo nema kafa do 8:30 i pauza kad hoces
ovde kod mene na decijem imaju pauzu od pauze, kafa od 10:30 do 11 i poslepodne od 16 do 16:30

mishja

Posts : 85
Join date : 19.01.2019
Location : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Sre Feb 06, 2019 7:16 am

Jako je zajebano ovde gore kad ne znaš jezik. Pre 15 dana sam bio poslovođa a sad sam fizikalac.
Jedino dobro je što sam znao u šta se upuštam, tu treba biti realan. Ne padaju ovde pare sa neba, puca kičma za svaki pišljivi evro koji moraš zaraditi. Prva 3 meseca čak ni stan ne možeš iznajmiti, trebaju ti 3 platne liste. Papirologija je jako zakukuljena, ja otišao da otvorim račun u banci a oni mi zakazali termin za 10 dana, otišao burazer njihov telekom po internet za kuću a oni ruter šalju poštom..... Treba vremena za privići se....
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mishja Sre Feb 06, 2019 1:41 pm

totalno druga prica, kumovi su mi tamo pa znam

mishja

Posts : 85
Join date : 19.01.2019
Location : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Sub Mar 30, 2019 5:10 pm

Evo prošlo 2 meseca rada u DE i izgleda prilično obećavajuće.
Malo o poslu
Radim u distributivnom centru ovdašnjeg lanca marketa "Netto" Posao me je vožnja viljuškara, onog prizemnog sa vilama nazad. Dobijem listu narudžbina, stavim paletu na viljuškar, vozim se između rafova i tovarim artikle na paletu. Kad završim teram na rampu za utovar pa ispočetka. Jezik, odnosno nepoznavanje istog nije problem jer su svi artikli numerisani i poređani po redosledu na rafovima. Moj sektor su voće i povrće tako da su u 99% gajbice u pitanju. Radi se od 7 pa dok se ne završi ali ne duže od 10 sati, uglavnom budemo gotovi do 3 sata...

Što se svakodnevnog života tiče nije loše. Papirologiju sam završio što se prijave, zdravstvenog, računa u banci i ostalog tiče bez problema. Ovde to sve ide automatski i većina se završava poštom.
Ima i dosta ljudi iz EX YU tako da ima s'kim i da se popije Very Happy
U početku nisam bio siguran hoću li ovde ostajati za stalno ili ću biti par godina dok se neke pare ne zarade. Sad sam siguran, ostajem ovde...
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od cdusan Sub Mar 30, 2019 6:19 pm

Odlično, najbitnije je da si zadovoljan, neka ti je sa srećom. Veliki pozdrav
cdusan
cdusan
Vip

Posts : 192
Join date : 15.02.2019
Age : 39
Location : Loznica

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Sub Mar 30, 2019 6:25 pm

Dok me leđa služe i sreća će da me služi Very Happy Bar dok jezik ne naučim Very Happy Hvala
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mishja Ned Mar 31, 2019 1:51 pm

lagano samo i bice sve kako treba, puno srece drug

mishja

Posts : 85
Join date : 19.01.2019
Location : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od andrej Pet Apr 12, 2019 10:09 am

Tek sada vidim da si otiša Mlađo.

Želim ti puno sreće!!!! cheers
andrej
andrej

Posts : 38
Join date : 20.01.2019
Location : NS

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Čet Maj 16, 2019 7:23 pm

Mlađa se vraća ali samo na nedelju dana 😀 Malo da odmorimo 😁
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od 406 coupe Pininfarina Čet Maj 16, 2019 10:24 pm

Welcome to Srbija.
Jesi li imao prilike da se vidiš nešto od automobila , ovih sto se najviše uvoze kod nas sa cenom do nekih 4000-5000e u Srbiji sa oglasa ili ovako na ulici .
Ako jesi daj neki info iz prve ruke koja je neka realna cena tamo , u kakvom su stanju ili su samo jeftini krsevi koji se ovde prisrede i prodaju sirotinji.
406 coupe Pininfarina
406 coupe Pininfarina
Admin

Posts : 306
Join date : 15.01.2019
Age : 42
Location : Leskovac

https://peugeot-club-srbija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Čet Maj 16, 2019 11:20 pm

Naravno da sam gledao 😀
Situacija je sledeća, ako uzmem za poređenje 2 "ista" auta po modelu, godištu i kilometraži u DE i SRB cene su im iste ili čak malo jače u DE. Znači vozimo našminkane krševe.
Ovde sam za svaki slučaj uzeo u razmatranje samo kola sa važećim tehničkim pregledom.
Automobili sa naših čuvenih 180k su ovde jeftiniji dosta samo ako im nešto fali, naprimer otišlo kvačilo, udaren neki panel (lakše havarije)...
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mishja Pon Maj 20, 2019 10:58 am

Tamo skupi majstori, vise im se isplati da ga menjaju za novije nego da popravljaju.
Nego kako ide Mladjo?

mishja

Posts : 85
Join date : 19.01.2019
Location : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Pon Maj 20, 2019 11:04 am

Evo me u Srbiji na 7 dana, došao ćerki pasoš da radim pa da svi idemo. Znači dobro je 😁
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od andrej Pon Maj 20, 2019 11:21 am

cheers Samo napred Mlađo!
andrej
andrej

Posts : 38
Join date : 20.01.2019
Location : NS

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Sre Maj 22, 2019 1:45 pm

Nema nazad 😁
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Uto Okt 15, 2019 8:25 pm

Prođe 8 meseci od kad sam spakovao kofer i emigrirao (čitaj "pobegao glavom bez obzira") Znači 8 meseci bez najdražih... Polako je sve leglo na svoje mesto. Ponuđen mi je direktan ugovor u firmi u kojoj sam do sad radio preko lizing firme, iznajmio stan, u toku je opremanje stana i polovinom novembra da mi dođu žena i ćerkica Very Happy Very Happy
Primećujem da me ovaj sistem polako uzima pod svoje...
50€ je postala sitna para a nekad je 10 bilo kao kuća....
U radnji cene ne gledam, pizdim kad neko ne razdvaja smeće za reciklažu, sipa se do čepa, vozi se po ograničenjima, jezik savladavam polako ali sigurno...
Jedino što mi fali je da gulim neku dasku (za one koji ne znaju ceo život sam bio stolar a sad sam viljuškarista)
Naših ljudi ne manjka mada mi je jezivo da jedan dipl. matematičar, jedan dipl. hemičar, jedan DIF-ovac, jedan dipl. IT-jevac (moje kolege) ovde moraju doći jer u našim državama neće u stranke.... Sve u svemu situacija se stabilizuje i mislim da se u Srbiju ne vraćam...
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od cdusan Čet Okt 17, 2019 3:14 pm

Super, najbitnije je da si se uklopio, i što ćeš uskoro biti sa porodicom. A to što ti fali da obradjuješ dasku, lako možeš da prepraviš neku garažu u hobi radionicu i da se u slobodno vreme zanimaš sa drvetom.
cdusan
cdusan
Vip

Posts : 192
Join date : 15.02.2019
Age : 39
Location : Loznica

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Pet Okt 18, 2019 6:19 am

Mislim da bi me švabe deportovale kad bih upalio cirkular ili abrihter u garaži u centru Very Happy Very Happy Very Happy
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od 406 coupe Pininfarina Ned Okt 20, 2019 8:49 am

Evo i ja imam nekih ponuda da idem u Nemci .
E sad lako cu izracunati zaradu cena rada x sat x dan itd .
Zanima me koliki su troskovi zivota tamo .
Recimo stan ? ( ono najosnovnije , ne mora da bude neki luksuz ali da ima ono najosnovnije ).
Hrana .Koliko ti izadje jedan normalan rucak ?
Cene pica da se kad kad popije ponesto ?
I ono najvaznije oduzmi - saberi jel bi moglo da sa sa 9 e po satu nesto na kraju meseca baci u stek.
406 coupe Pininfarina
406 coupe Pininfarina
Admin

Posts : 306
Join date : 15.01.2019
Age : 42
Location : Leskovac

https://peugeot-club-srbija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od mladenmi16 Ned Okt 20, 2019 11:48 pm

Ja sebi ostavim 400€ za hranu i duvan i za te pare ne oskudevam u ničemu. Hrana je jeftinija nego u Srbiji, piće isto tako. Što se šteka tiče, ako šalješ pare porodici teško da će neki štek da se stvori, ali i ti u Nemačkoj i pirodica u Srbiji možete od tih para više nego dostojanstveno da živite. Mnogo faktora igra ulogu u toj računici... Zavisi od broja radnih sati, jesu li nedelje radne, plaćaš li smeštaj ili ga ima firma... Jel tih 9€ bruto ili neto plata? Ako je neto onda je to pristojna para, ako je bruto to je onda ovde zakpnski minimum koji je više dovoljan za pristojan život.
Ja sam našao stan sa dve spavaće sobe u lepom kraju lepog grada za 500€ sa dve spavaće dobe. Banka, pošta, market, vrtić i škola su mi na 100 metara od zgrade. Prazan je toliko da čak nema ni sijalična grla.
mladenmi16
mladenmi16

Posts : 71
Join date : 15.01.2019
Age : 41
Location : Nova Pazova-Kitzingen am Main

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak u bolju budućnost Empty Re: Odlazak u bolju budućnost

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu