Peugeot club Srbija


Join the forum, it's quick and easy

Peugeot club Srbija
Peugeot club Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 68 dana Čet Feb 01, 2024 9:10 am
Septembar 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Kalendar Kalendar

Poslanici naj aktivniji meseca
plegias
Ford taunus 1971. I_vote_lcapFord taunus 1971. I_voting_barFord taunus 1971. I_vote_rcap 
Maric
Ford taunus 1971. I_vote_lcapFord taunus 1971. I_voting_barFord taunus 1971. I_vote_rcap 
amstelrs
Ford taunus 1971. I_vote_lcapFord taunus 1971. I_voting_barFord taunus 1971. I_vote_rcap 
Ademirkico
Ford taunus 1971. I_vote_lcapFord taunus 1971. I_voting_barFord taunus 1971. I_vote_rcap 


Ford taunus 1971.

Ići dole

Ford taunus 1971. Empty Ford taunus 1971.

Počalji od 406 coupe Pininfarina Sre Jan 30, 2019 10:36 pm

Ford taunus 1971.


Beli kabriolet iz 1971. godine, sa drvenim volanom i dvobojnim kožnim sedištima u skladu sa eksterijerom. Kada vidimo i figuricu labuda raširenih krila na haubi, teško je ne zaljubiti se u ovaj automobil, za koji budući vlasnik treba da izdvoji 3.900 evra.

Ford taunus 1971. 01

Godina proizvodnje: 1971.
Radna zapremina: 1.699 ccm
Snaga: 76 KS
Pogon: zadnji
Registracija: od 17.660 do 20.660 dinara

Cena: 3.900 evra

Sima Branisavljević iz Pančeva, veliki ljubitelj oldtajmera i to naročito onih bez krova, odlučio je da proda svoj kabriolet Ford Taunus iz 1971. godine. U njegovom vlasništvu su ranije bili veoma zanimljivi Fiat 124 Spider iz 1969. godine i Opel Olympia iz 1949. godine.
Sada već davne 1988, kada je gospodin Branisavljević imao 28 godina, sasvim slučajno je vozeći kamion bacio pogled preko nekog zida i u bašti ugledao praktično bačen Ford Taunus, točkova utonulih u zemlju i pokriven lišćem.
Obratio se domaćinu i saznao da je Taunus u vlasništvu jednog oficira, koji je iz samo sebi znanih razloga odlučio da prestane da se brine o njemu i ostavi ga u dvorištu svog prijatelja. Kontaktirao ga je i rekao mu da je zainteresovan za kupovinu, ali je oficiru trebalo više od pola godine da konačno prelomi i odluči da ga proda.

Ford taunus 1971. 02
Ford taunus 1971. 03
Ford taunus 1971. 04

Gospodin Branisavljević kaže da je auto, za divno čudo, bio potpuno zdrav: „Rekao sam da ću da donesem akumulator i benzin i da ako motor upali - kupujem ga. Tako je i bilo. Boja je bila izbledela i praktično do ovog leta ništa ozbiljnije na njemu nije rađeno. Letos je prvi put ofarban, a tad mu je i tapaciran enterijer. Sedišta su ranije bila presvučena somotom - sada su kožna i to u potpunom skladu sa eksterijerom.

Drveni detalji koji mogu da se vide na fotografijama su originalni; nisu naknadno pravljeni kako bi imitirali original. Na limariji nije rađeno ništa ozbiljnije. Zamenjeni su zadnji rubovi i još par sitnica. Nema ulaganja. Budući vlasnik može odmah da ga vozi, samo mora da prati vremensku prognozu kako ne bi pokisao.

Naime, neko je čitav krovni mehanizam demontirao i odneo. Ja sam našao drugi odgovarajući mehanizam i montirao sam ga bez platna, a pošto sam auto vozio samo leti, kada je lepo vreme i to na kraćim relacijama, nikada nisam ni stavio platno.
Rešio sam da ga prodam iz prostog razloga što zauzima garažu, dok mi auto koji je mnogo skuplji stoji na ulici. Ni moji sinovi nisu zainteresovani za nastavak tradicije držanja takvog automobila, mada ne iziskuje nikakvo specijalno održavanje“.

Ford taunus 1971. 05
Ford taunus 1971. 06
Ford taunus 1971. 07

Gospodin Branisavljević je proveo neko vreme u Americi, pa je na Taunus dodao dva vrlo zanimljiva detalja: figuricu labuda na haubi i rezervni točak koji viri iz poklopca prtljažnika. Labud je stigao iz Amerike i plaćen je 120 dolara. Reč je o ornamentu koji krasi „njuške“ američkih Peterbilt kamiona.
Na poklopcu prtljažnika se u stvari nalazi imitacija rezervnog točka, koji je tu samo zalepljen, nalik na pojedine američke oldtajmere.
Motor predstavlja pravu retkost - reč je o V4 agregatu. Da li ste ikada čuli za V4 motor? Niste? Nije ni čudo – taj koncept su koristili samo Lancia, Ford i ZAZ, pri čemu ga je Ford definitivno napustio 1981. godine.
Četiri cilindra postavljena u V raspored umesto redno, jeste rešenje koje štedi prostor u motornom prostoru i doprinosi mirnijem radu. Mane su nešto skuplja i komplikovanija proizvodnja.
Uglavnom, po rečima vlasnika: „U gradu troši od 8 do 8,5 l/100 km, a na otvorenom od 7 do 7,5 l/100 km. Još jedna zanimljivost, prednje kočnice su potpuno iste kao kod Golfa II, uključujući diskove, klješta, pločice, kočiona creva...
Auto izaziva veliko interesovanje kad u letnjem periodu izađem da ga vozim. Gde god se parkiram, ljudi prilaze da se slikaju pored njega, da nešto pitaju i slično“.
Inače, budući vlasnik na poklon dobija rezervni vetrobran i još par sitnica, zlu ne trebalo.



Izvor: Polovni automobili
406 coupe Pininfarina
406 coupe Pininfarina
Admin

Posts : 306
Join date : 15.01.2019
Age : 42
Location : Leskovac

https://peugeot-club-srbija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu